Przejdź do głównej zawartości

Zaproszenie


Zapraszamy dzieci i młodzież do zatrzymania się i uważnego spojrzenia pod nogi, zajrzenia pod liść czy kamień. Może dostrzeżecie coś ważnego gołym okiem a może dopiero po spojrzeniu przez szkło powiększające? A może od dawna jesteście strażnikami tego co niedostrzegalne dla innych?
Zachęcamy Was do opowiedzenia o Waszym odkryciu językiem sztuki.Inspiracją konkursu “Mikrokosmos” był poetycki dokument filmowy o tym samym tytule z 1996 roku, autorstwa Claude’a Nuridsany i Marie Perennou, ukazujący jeden dzień z życia najmniejszych mieszkańców łąki oraz film “Wielka cisza” autorstwa Jennifer Allora i Guillermo Calzadilla prezentowany jesienią 2019 roku w warszawskiej Zachęcie na wystawie “Alienacje albo następnym razem pożar”. Artyści zestawili w nim ujęcia wielkiego teleskopu zbudowanego w obserwatorium Arecibo w Portoryko z obrazami świata ukrytego w portorykańskim lesie tropikalnym zamieszkanym przez amazonki niebieskoskrzydłe, papugi zagrożone wyginięciem. Tym samym zadali pytanie: Dlaczego szukając przejawów życia w kosmosie, przestajemy dostrzegać sygnały innych gatunków żyjących na Ziemi?
Wielka cisza

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Regulamin

1. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Warszawy i Mazowsza. 2. Organizatorem konkursu jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń. 3. Współorganizatorem konkursu jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział w Warszawie. 4. Celem konkursu jest: · wzbudzenie refleksji nad stanem środowiska, w którym żyjemy · wzmacnianie poczucia odpowiedzialności każdego z nas za nasze otoczenie · budowanie świadomości mocy przekazu artystycznego i społecznego potencjału artystów · zachęcanie do podejmowania ważnych tematów w aktywności twórczej · stwarzanie możliwości prezentacji indywidualnej twórczości uczniów 5. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej prezentującej świat małych zwierząt i przyrody, którego być może, na co dzień nie dostrzegamy. 6. Technika i format: · prace płaskie w dowolnym formacie · wszelkie techniki malarskie, rysunkowe,